  • ECW-FE2W474JA
ECW-FE2W474JA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W474JA
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W474JA
Datasheet:
ECW-FE2W474JA
Description:
ECWFE 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 172
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W474JA
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECWFE
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm