  • ECW-FE2W154K
ECW-FE2W154K
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W154K
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W154K
Datasheet:
ECW-FE2W154K
Description:
ECWFE 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 365
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W154K
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECWFE
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm