  • ECW-FE2W104Q5
ECW-FE2W104Q5
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2W104Q5
HK JDW NO:
590-ECW-FE2W104Q5
Datasheet:
ECW-FE2W104Q5
Description:
ECWFE 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 113
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2W104Q5
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm