  • ECW-FE2J474P5
ECW-FE2J474P5
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2J474P5
HK JDW NO:
590-ECW-FE2J474P5
Datasheet:
ECW-FE2J474P5
Description:
ECWFE 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 120
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2J474P5
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.315W 26.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm