  • ECW-FE2J104PD
ECW-FE2J104PD
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FE2J104PD
HK JDW NO:
590-ECW-FE2J104PD
Datasheet:
ECW-FE2J104PD
Description:
ECWFE 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FE2J104PD
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.50mm