  • ECW-FD2W184KB
ECW-FD2W184KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2W184KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2W184KB
Datasheet:
ECW-FD2W184KB
Description:
ECW-F(D) 0.18μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2W184KB
    Radial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.189W 12.50mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5019
  • Height
    14.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.563 14.30mm
  • Width
    4.8mm