  • ECW-FD2W125K
ECW-FD2W125K
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2W125K
HK JDW NO:
590-ECW-FD2W125K
Datasheet:
ECW-FD2W125K
Description:
ECW-F(D) 1.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 273
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2W125K
    15 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
    ECW-F(D)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    6933
  • Height
    11.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.457 11.60mm
  • Length
    17.5mm
  • Width
    8.5mm