  • ECW-FD2J684JC
ECW-FD2J684JC
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J684JC
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J684JC
Datasheet:
ECW-FD2J684JC
Description:
ECW-F(D) 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J684JC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.366W 17.80mmx9.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.618 15.70mm