  • ECW-FD2J395KQ
ECW-FD2J395KQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J395KQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J395KQ
Datasheet:
ECW-FD2J395KQ
Description:
ECW-F(D) 3.9μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 374
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J395KQ
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.146 29.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.654W 25.30mmx16.60mm
  • Tolerance
    ±10%