  • ECW-FD2J395JC
ECW-FD2J395JC
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J395JC
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J395JC
Datasheet:
ECW-FD2J395JC
Description:
ECW-F(D) 3.9μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J395JC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.654W 25.30mmx16.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.929 23.60mm