  • ECW-FD2J154KQ
ECW-FD2J154KQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J154KQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J154KQ
Datasheet:
ECW-FD2J154KQ
Description:
ECW-F(D) 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1772
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J154KQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.268W 12.60mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.598 15.20mm