  • ECW-FD2J125JQ
ECW-FD2J125JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J125JQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J125JQ
Datasheet:
ECW-FD2J125JQ
Description:
ECW-F(D) 1.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1033
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J125JQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.996Lx0.362W 25.30mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.839 21.30mm