  • ECW-FD2J124KB
ECW-FD2J124KB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J124KB
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J124KB
Datasheet:
ECW-FD2J124KB
Description:
ECW-F(D) 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J124KB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.244W 12.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm