  • ECW-FD2J124JQ
ECW-FD2J124JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J124JQ
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J124JQ
Datasheet:
ECW-FD2J124JQ
Description:
ECW-F(D) 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 686
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J124JQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.244W 12.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm