  • ECW-FA2J474JQ
ECW-FA2J474JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FA2J474JQ
HK JDW NO:
590-ECW-FA2J474JQ
Datasheet:
ECW-FA2J474JQ
Description:
ECW-F(A) 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FA2J474JQ
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.394W 18.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7239
  • Height
    20.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.791 20.10mm
  • Length
    18.2mm
  • Width
    10mm