  • ECW-FA2J184JB
ECW-FA2J184JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FA2J184JB
HK JDW NO:
590-ECW-FA2J184JB
Datasheet:
ECW-FA2J184JB
Description:
ECW-F(A) 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 550
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FA2J184JB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.717Lx0.256W 18.20mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    7226
  • Height
    16.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.657 16.70mm
  • Length
    18.2mm
  • Width
    6.5mm