  • ECW-FA2J104J5
ECW-FA2J104J5
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FA2J104J5
HK JDW NO:
590-ECW-FA2J104J5
Datasheet:
ECW-FA2J104J5
Description:
ECW-F(A) 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FA2J104J5
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.205W 18.00mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    10.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.409 10.40mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.207mm