  • ECW-F6624JLB
ECW-F6624JLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6624JLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6624JLB
Description:
ECW-F(L) 0.62μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 29
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6624JLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.102Lx0.476W 28.00mmx12.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.62μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.933 23.70mm
  • Length
    28mm
  • Width
    12.1mm