  • ECW-F6563HLB
ECW-F6563HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6563HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6563HLB
Description:
ECW-F(L) 0.056μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6563HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.268W 15.50mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    6127
  • Height Seated (Max)
    0.638 16.20mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6.8mm