  • ECW-F6333JLB
ECW-F6333JLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6333JLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6333JLB
Description:
ECW-F(L) 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6333JLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.280W 13.00mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    5128
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    7.1mm