  • ECW-F6163JLB
ECW-F6163JLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6163JLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6163JLB
Datasheet:
ECW-F6163JLB
Description:
ECW-F(L) 0.016μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6163JLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.236W 12.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.016μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.547 13.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.9944mm