  • ECW-F6124JL
ECW-F6124JL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6124JL
HK JDW NO:
590-ECW-F6124JL
Description:
ECW-F(L) 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 6340
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6124JL
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.327W 18.00mmx8.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    7133
  • Height Seated (Max)
    0.559 14.20mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.3mm