  • ECW-F6123HLB
ECW-F6123HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6123HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F6123HLB
Datasheet:
ECW-F6123HLB
Description:
ECW-F(L) 0.012μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 439
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6123HLB
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4922
  • Height Seated (Max)
    0.524 13.30mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    5.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.217W 12.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±3%