  • ECW-F4563JBB
ECW-F4563JBB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4563JBB
HK JDW NO:
590-ECW-F4563JBB
Description:
ECW-F(B) 56nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4563JBB
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
    800 μm
  • Size Code
    6126
  • Height
    18.5mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6.5mm