  • ECW-F4334JLB
ECW-F4334JLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4334JLB
HK JDW NO:
590-ECW-F4334JLB
Description:
ECW-F(L) 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4334JLB
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    ECW-F(L)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.378W 18.00mmx9.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7138
  • Height Seated (Max)
    0.760 19.30mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9.6mm