  • ECW-F4333RHB
ECW-F4333RHB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4333RHB
HK JDW NO:
590-ECW-F4333RHB
Datasheet:
ECW-F4333RHB
Description:
ECW-F(B) 0.033μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4333RHB
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECW-F(B)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.217W 15.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6122
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    5.5mm