  • ECW-F4304HBP
ECW-F4304HBP
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4304HBP
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F4304HBP
Datasheet:
ECW-F4304HBP
Description:
ECW-F(B) 300nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4304HBP
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECW-F(B)
  • Tolerance
    3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    300nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Size Code
    7943
  • Height
    22.5mm
  • Length
    20mm
  • Width
    11mm