  • ECW-F4204HLB
ECW-F4204HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4204HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F4204HLB
Description:
ECW-F(L) 0.2μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4204HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.339W 15.50mmx8.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.2μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6134
  • Height Seated (Max)
    0.720 18.30mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    8.6mm