  • ECW-F4184JB
ECW-F4184JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4184JB
HK JDW NO:
590-ECW-F4184JB
Description:
ECW-F(B) 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 10562
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4184JB
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    ECW-F(B)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.374W 18.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    16.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm