  • ECW-F2475HAQ
ECW-F2475HAQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2475HAQ
HK JDW NO:
590-ECW-F2475HAQ
Datasheet:
ECW-F2475HAQ
Description:
ECW-F(A) 4.7μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2475HAQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.937Lx0.583W 23.80mmx14.80mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Size Code
    9458
  • Height Seated (Max)
    1.146 29.10mm
  • Length
    23.8mm
  • Width
    14.8mm