  • ECW-F2274JB
ECW-F2274JB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2274JB
HK JDW NO:
590-ECW-F2274JB
Datasheet:
ECW-F2274JB
Description:
ECW-F(B) 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 11676
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2274JB
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    ECW-F(B)
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.315W 18.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7132
  • Height
    14.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Width
    8mm