  • ECW-F2154HAQ
ECW-F2154HAQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2154HAQ
HK JDW NO:
590-ECW-F2154HAQ
Datasheet:
ECW-F2154HAQ
Description:
ECW-F(A) 0.15μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2154HAQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.220W 13.00mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    5122
  • Height Seated (Max)
    0.638 16.20mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5.6mm