  • ECUV1H120JCM
ECUV1H120JCM
advertisement
Manufacturer No:
ECUV1H120JCM
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECUV1H120JCM
Package:
1206
Datasheet:
Description:
12pF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
ECUV1H120JCM
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm