  • ECU-V1H273KBX
ECU-V1H273KBX
advertisement
Manufacturer No:
ECU-V1H273KBX
HK JDW NO:
590-ECU-V1H273KBX
Description:
27nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
ECU-V1H273KBX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm