  • ECU-E1H131JCQ
ECU-E1H131JCQ
advertisement
Manufacturer No:
ECU-E1H131JCQ
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECU-E1H131JCQ
Package:
0402
Datasheet:
Description:
ECU(J TOL,NP0,Q) 130pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
ECU-E1H131JCQ
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    ECU(J TOL,NP0,Q)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    Consult Factory
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm