  • ECS-HFR-27.00-B-TR
ECS-HFR-27.00-B-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-HFR-27.00-B-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-HFR-27.00-B-TR
Package:
3-SMD, Non-Standard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-HFR-27.00-B-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECS-HFR-B
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    8pF
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±0.4%
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.047 1.19mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm