  • ECS-98.3-20-20A-TR
ECS-98.3-20-20A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-98.3-20-20A-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-98.3-20-20A-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
ECS-98.3-20-20A-TR datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 1388
Step5Bar-code shipping tag
ECS-98.3-20-20A-TR
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CSM-8
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    9.8304MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.7018mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5mm