  • ECS-400-18-23A-EN-TR
ECS-400-18-23A-EN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-400-18-23A-EN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-400-18-23A-EN-TR
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-400-18-23A-EN-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    ECX-64A
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm