  • ECS-36-18-4X
ECS-36-18-4X
advertisement
Manufacturer No:
ECS-36-18-4X
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-36-18-4X
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-36-18-4X
Description:
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-36-18-4X
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH3.5 (mm)/L0.447XB0.183XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    3.6MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C