  • ECS-3225S33-270-FN-TR
ECS-3225S33-270-FN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-3225S33-270-FN-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-3225S33-270-FN-TR
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-3225S33-270-FN-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECS-3225S
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    7mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm