  • ECS-320-10-37-CHN-TR
ECS-320-10-37-CHN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-320-10-37-CHN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-320-10-37-CHN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 32MHZ 10PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-320-10-37-CHN-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-1637
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    32MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.45 (mm)/L0.079XB0.063XH0.018 (inch)
  • Operating Frequency
    32MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm