  • ECS-300-10-37Q-EP-TR
ECS-300-10-37Q-EP-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-300-10-37Q-EP-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-300-10-37Q-EP-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-300-10-37Q-EP-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-1637Q
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm