  • ECS-271.2-10-36-AGN-TR
ECS-271.2-10-36-AGN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-271.2-10-36-AGN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-271.2-10-36-AGN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 27.12MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-271.2-10-36-AGN-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-2236
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm