  • ECS-270-10-36-JTM-TR
ECS-270-10-36-JTM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-270-10-36-JTM-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-270-10-36-JTM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 27MHZ 10PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-270-10-36-JTM-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-2236
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.5 (mm)/L0.098XB0.079XH0.02 (inch)
  • Operating Frequency
    27MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm