  • ECS-250-18-9
ECS-250-18-9
advertisement
Manufacturer No:
ECS-250-18-9
HK JDW NO:
226-ECS-250-18-9
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
ECS-250-18-9
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-250-18-9
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    ECS-3x9
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.354L 3.20mmx9.00mm
  • Tolerance
    0.005%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    D3.2XH9.0 (mm)/D0.126XH0.354 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    50 μW
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm