  • ECS-240-20-5P-TR
ECS-240-20-5P-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-240-20-5P-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-240-20-5P-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-240-20-5P-TR
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-240-20-5P-TR
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.2926mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    CSM-7
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%