  • ECS-240-10-36Q-ES-TR
ECS-240-10-36Q-ES-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-240-10-36Q-ES-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-240-10-36Q-ES-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-240-10-36Q-ES-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ECX-2236Q
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    10pF