  • ECS-2100AX-080
ECS-2100AX-080
advertisement
Manufacturer No:
ECS-2100AX-080
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-2100AX-080
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet:
ECS-2100AX-080
Description:
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN
Step5Bar-code shipping tag
ECS-2100AX-080
    Select All
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    25mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.4102mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~70°C