  • ECS-196.6-18-33Q-DS
ECS-196.6-18-33Q-DS
advertisement
Manufacturer No:
ECS-196.6-18-33Q-DS
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-196.6-18-33Q-DS
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 777
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ECS-196.6-18-33Q-DS
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ECX-33Q
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    19.6608MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm