  • ECS-163.84-18-30B-AGN-TR
ECS-163.84-18-30B-AGN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-163.84-18-30B-AGN-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-163.84-18-30B-AGN-TR
Description:
Crystal 16.384MHz ±25ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin Mini-SMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
ECS-163.84-18-30B-AGN-TR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECX-53B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm